סקייטבורד קארבר

סקייטבורד קארבר

תוכן העניינים

אם נכנסתם לאחרונה לחנות סקייטבורד אנחנו בטוחים שנדהמתם מההיצע הרחב של הסקייטבורדים השונים. מעבר לגלגלים, קרשים, צירים וכו', קיימים עשרות סוגי סקייטבורדים הנבדלים אחד מהשני באופן הרכיבה, בגודל ובצורה. כל זה נועד לשרת את אופי הרכיבה של סקייטרים שמזמן הרחיבו את טווח פעילותם מעבר לקפיצות מעל ספסלים ורמפות. אחד מהסקייטבורדים המעניינים והטרנדיים בזמן האחרון הוא סקייטבורד הקארבר. הקארבר שצץ לראשונה באמצע שנות ה-90 של המאה ה-20 הפך בשנים האחרונות לשם דבר בעולם הסקייטבורד וניתן לראות ילדים, מתבגרים ומבוגרים רוכבים עליו בהנאה. אז מה הוא סקייטבורד הקארבר? מתי הוא נוצר לראשונה? אילו פעלולים ניתן לעשות עליו? מהרו להצטייד במגנים וקסדה כי בתום הקריאה ככל הנראה תשימו פעמיכם לחנות הסקייטבורד הקרובה.

מהו סקייטבורד קארבר?

רבים טועים וחושבים שסקייטבורד הקראבר הוא סוג סקייטבורד בדומה לקרוזר ולסקייטבורד הפעלולים, אז נתקן ונגיד שזה בהחלט לא המצב. הקארבר הוא בעצם מותג של סקייטבורד מסוג סרף סקייט (Surfskate).  הסרף סקייט הוא סקייטבורד שנוצר במחשבה לדמות גלישת גלים מחוץ למים בסביבת יבשה. בזמן הרכיבה על סקייטבורד הקארבר גולש גלים יכול לאמן את השרירים ולעבוד על תנועות בימים בהם אין גלים המתאימים לגלישה. רכיבה על סקייטבורד הקארבר מתבצעת בתנועה בין החלק הקדמי לאחורי שנקראת באנגלית Carving, ומכאן שמו. כלומר, בשונה מרכיבה על סקייטבורד פעלולים המצריכה ניתוק של הרגל האחורית מהסקייטבורד והאצה, הרכיבה על סקייטבורד הקארבר מתבצעת על ידי תנועה דינמית וחלקה בין החלק הקדמי לאחורי.

קצת היסטוריה

אנחנו קופצים אחורה בזמן לשנות ה-90 בעיר וניס שבקליפורניה. הקיץ חם והים שטוח למדי ללא גלים שמאפשרים גלישה, ושני גולשים ממש לא מרוצים מכך. שני גולשי הגלים שבמהרה ייצרו את אחד הסקייטבורדים המעניינים ביותר הם ניל קארבר וגרג פאלק. שני הגולשים המאוכזבים מחליטים לנצל את האופי האורבני של וניס הבא לידי ביטוי בסמטאות ומדרונות, הם לוקחים סקייטבורד פעלולים ויוצאים לרכיבה בעיר. מהר מאוד שניהם מתאכזבים למדי לאור תחושת הרכיבה שכלל לא מדמה גלישת גלים: הרכיבה על סקייטבורד פעלולים בעיר נוקשה להם מדי ולא קרובה כלל לתחושה של גלישת גלים בחופי וניס היפים. ב-1996 שני הגולשים מייסדים בהצלחה את Carver Skateboards ומציגים לעולם את סקייטבורד הקארבר. עם השנים סקייטבורד הקארבר השתכלל וכיום קיימים סוגים שונים וגדלים שונים. Carver Skateboards הפכה למעצמה עולמית, חברה שנשארת נאמנה לערכיה ומייצרת את כל הסקייטבורדים בעבודת יד תוך הקפדה יתרה על כל הפרטים הקטנים על מנת להבטיח כי הם מייצרים את המוצר הטוב ביותר, ולכן רוכבים בכל רחבי העולם בוחרים בה – ומומלץ גם לכם.

האם סקייטבורד קארבר מתאים למתחילים?

סקייטבורד קארבר מתאים לכל סוגי הרוכבים עקב הגיוון הרב בסוגי הקארבר הקיימים כיום בשוק. בהמשך נרחיב על בחירת סקייטבורד קארבר, אבל בינתיים נניח שבמידה ואתם רוכבים מתחילים ככל הנראה שני הדברים החשובים עבורכם הם היציבותסקייטבורד קארבר מקדימה והנוחות במהלך הרכיבה. עבור רוכבים מתחילים העושים את צעדיהם הראשונים בעולם הקארברים אנחנו נמליץ על קרש ארוך עם צירים גדולים. קרש גדול וארוך מייצב את העמידה שלנו על הסקייטבורד וצירים גדולים מוסיפים משקל שמחזק את היציבות שלנו. רוכבים מקצועים שרוצים להתנסות בפעלולים ורכיבה על רמפות ובריכות ריקות, יוכלו לבחור בקרש קצר וצירים קלים שהופכים את סקייטבורד הקארבר לקל יותר בביצוע קפיצות ופעלולים.

כיצד נבחר סקייטבורד קארבר?

על מנת שתוכלו לבחור את סקייטבורד הקארבר המתאים ביותר עבורכם, נציג מספר משתנים שכדאי לשים לב אליהם במהלך רכישה של סקייטבורד קארבר או הרכבה עצמית על ידי רכישת החלקים בנפרד:

  1. גובה ומשקל – רוכבי סקייטבורד גבוהים ומאסיביים יעדיפו בדרך כלל קרש עם מרחק גדול בין הצירים (Wheel Base). רוכבים עם רגליים גדולות יעדיפו לרכב על סקייטבורד קארבר עם קרש רחב יותר.
  2. כישורי רכיבה וסגנון אישי – כישורי הרכיבה שלכם על סקייטבורד בהחלט ישפיעו על בחירת סקייטבורד קארבר. רוכבי סקייטבורד פעלולים יעדיפו סקייטבורד קארבר קטן יותר, לעומת זאת רוכבי לונגבורד יבחרו סקייטבורד קארבר עם קרש ארוך יותר המקנה יציבות.
  3. מטרת הרכיבה – הבחירה בסקייטבורד קארבר תשתנה בהתאם למטרת הרכיבה שלכם. על סקייטבורד קארבר ניתן לבצע פעלולים בדומה לסקייטבורד פעלולים, ומנגד להתאמן על גלישת גלים ברחובות העיר. ישנם גם רוכבים צנועים שירכשו סקייטבורד קארבר אך ורק לנסיעה רגועה ברחובות העיר כחלופה מהנה וספורטיבית לתחבורה ציבורית או לרכב פרטי. מטרת הרכיבה שלכם תשחק תפקיד משמעותי בבחירת סקייטבורד קארבר.
  4. סביבת הרכיבה – רוכבים על דרך אספלט? מבלים את רוב זמנכם בסקייטפארקים? נוסעים על מדרכות משופשפות או על כבישים חלקים עם מורדות תלולים? סביבת הרכיבה על סקייטבורד הקארבר תשפיע בראש ובראשונה על סוג הגלגלים שירכיבו את הקארבר. אל דאגה, תוכלו לרכוש מספר סטים של גלגלים ולהרכיבם בהתאם לסביבת הרכיבה הנתונה.

טעם אישי – אם אתם רוכבים מנוסים שראו כבר רמפה אחת או שניים בחיים, אתם ככל הנראה יודעים הרבה יותר טוב מאיתנו איך לבחור סקייטבורד קארבר. כל מה שנותר לכם הוא לגשת לחנות הסקייטבורד, לבחור את סקייטבורד הקארבר האהוב עליכם ולצאת לרכיבה, ואם אתם באמת קוראים לעצמכם רוכבים מקצועיים, קנו את החלקים בנפרד והרכיבו את קארבר החלומות. כפי שנאמר לעיל – תוכלו לרכוש מספר סטים שונים של גלגלים ולהתאימם לאופי וסביבת הרכיבה.

אנו משתמשים בקישורים של אתרי שיווק שותפים בתוכן זה. זה אומר שאם תלחצו על אחד מהקישורים ותבצעו רכישה, ייתכן שנקבל עמלה, ללא עלות נוספת עבורכם. אנו ממליצים רק על מוצרים או שירותים שאנו מאמינים שיהיו מועילים לקוראינו. תודה על תמיכתכם.

פוסטים נוספים

סבא מלמד את הנכד שלו איך לגלוש על סקייטבורד

בטיחות בזמן גלישה על סקייטבורד

גלישה על סקייטבורד היא לא רק ספורט אקסטרים מלהיב, אלא גם פעילות הדורשת התייחסות רצינית לנושא הבטיחות. במיוחד כשמדובר על ילדים או סקייטרים מתחילים, חשוב

למה להתחיל לגלוש על סקייטבורד

למה להתחיל לגלוש על סקייטבורד

איך סקייטבורד יכול לשנות את חייך הסקייטבורד עבר כברת דרך מאז ההתחלה הצנועה שלו בשנות החמישים בארה"ב. מה שנחשב פעם לקהילה מרדנית של בני נוער

שיתוף:
small_c_popup.png

צרו איתנו קשר